Проф. др Марко Димитријевић

Др Марко Димитријевић, Ванредни професор
(Александровац, 30.07.1985.)

Дипломирао је на Правном факултету Универзитета у Нишу, 2009. године. За сарадника у настави, за ужу правно-економску научну област, на Правном факултету у Нишу, изабран је 11.02.2010. године. Докторску дисертацију, под називом „Координација и смернице економске политике у Европској унији ", одбранио је са одликом на Правном факултету Универзитета у Београду, 8. јула 2016. године. Проф. др Марко Димитријевић је руководилац Жан Моне модула за Европско монетарно право (Jean Monnet Module for European Monetary Law), Međunarodni naučni saradnik pri Pravnom centru za Informaciono pravo Pravnog fakulteta Univerziteta u Milanu, Republika Italija za 2022/2023 (International research fellow at Information Society Law Center at “Cesare Beccaria” Department of Law University of Milan (Italy) for 2022/2023.

ПРЕДМЕТИ НА ОСНОВНИМ СТУДИЈАМА: Економска политика , Пословне и банкарске финансије .
ПРЕДМЕТИ НА МАСТЕР СТУДИЈАМА - ОПШТИ СМЕР: Право привредног система ЕУ , Предузетништво и менаџмент .
ПРЕДМЕТИ НА МАСТЕР СТУДИЈАМА - СМЕР УНУТРАШЊИХ ПОСЛОВА: Контрола и безбедност у монетарном управљању .
ПРЕДМЕТИ НА МАСТЕР СТУДИЈАМА - СМЕР ПРАВО И ИНФОРМАЦИОНЕ ТЕХНОЛОГИЈЕ: Дигитални новац у монетарном праву , Примена информационих технологија у вођењу пословних и банкарских финансија .
ПРЕДМЕТИ НА ДОКТОРСКИМ СТУДИЈАМА: Међународни финансијски односи , Монетарно право .

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИЈЕ:

Кабинет 11, II спрат (анекс)
Телефон: 018 500 252
Консултације: Четвртак: 12-14h