Симулација арбитражног поступка на Клиници за решавање спорова пред међународном трговинском арбитражом

У петак, 01.06.2012. године, у оквиру наставе на Клиници за решавање спорова пред Међународном трговинском арбитражом, одржана је симулација поступка решавања спора пред међународном трговинском арбитражом. Студенти су добили улоге чланова арбитражног већа и заступника тужиоца и туженог. Случај који су студенти симулирали односио се на спор из међународог пословног односа, тако да су, поред познавања правила поступка, студенти били у прилици да се током припреме за симулацију упознају и са материјалним изворима права који су релевантни за међународне пословне односе.

Приликом симулације, студенти су показали веома висок ниво познавања материје решавања спорова пред међународним трговинским арбитражама. Поред тога, студенти су успешно демонстрирали и корисне вештине које су драгоцене за сналажење током усмене расправе.

Овом симулацијом завршена је настава на Клиници за решавање спорова пред међународном трговинском арбитражом.