СПОРАЗУМ О САРАДЊИ СА МИНИСТАРСТВОМ СПОЉНЕ И УНУТРАШЊЕ ТРГОВИНЕ И ТЕЛЕКОМУНИКАЦИЈА

Дана 16.04.2013. године закључен је Споразум о сарадњи Министарства спољне и унутрашње трговине и телекомуникација и Правног факултета Универзитета у Нишу којим је договорено заједничко ангажовање на обављању студентске праксе у Сектору тржишне инспекције, Одељење Ниш, на спровођењу закона и других прописа из надлежности Сектора тржишне инспекције.

На основу овог Споразума, Министарство ће организовати програм студентске праксе за студенте завршне године, апсолвенте и студенте мастер студија Правног факултета који су положили испите из предмета Управно право и Облигационо право.

Министарство ће, уз потврду о обављеној пракси, издати и препоруке студентима у складу са оствареним резултатима током обављања праксе.

Споразум између двеју страна потписале су Татјана Марић, државни секретар, и проф. др Миомира Костић, овлашћени представник Факултета.