Изабрани амбасадори културе са Правног факултета Универзитета у Нишу

Удружење „Млади амбасадори“, изабрало је пет амбасадора културе са Правног факултета Универзитета у Нишу.

То су: Марко Радојевић студент прве године, Јулија Гвозденовић студенткиња друге године, Велибор Стоиљковић студент треће године, Соња Георгијева студенткиња четврте године и Јелена Јанковић мастер студент.

Споменути амбасадори културе ће промовисати све културне догађаје које организују институције културе у граду – Универзитет у Нишу, Народно позориште, Луткарско позористе Ниш, Купина Биоскоп, Музеј у Нишу, Студентски културни центар, Нишки културни центар, Дечији културни центар, Нишки симфонијски оркестар, Галерија савремене уметности, Народна библиотека и др.

Циљ овог удружења је да млади амбасадори културе на најупечатљивији и најефикаснији начин утичу на оригинално и масовно учешће младих у култури.

Период на који се амбасадори бирају је годину дана. Након тога, својим искуством у протеклих годину дана, могу помоћи новим амбасадорима у виду менторинга.

На тај начин социјализацијом, директним учешћем и промоцијом културних догађаја постиже се вишеструк ефекат у образовању младих.

Gde nas mogu naći: www.ambasador.rs

Марко Радојевић,
година I,