УГОВОР О САРАДЊИ СА КИЈЕВСКИМ УНИВЕРЗИТЕТОМ

У периоду од 30. септембра до 03. октобра 2008. године, Правни факултет Универзитета у Нишу посетила је трочлана делегација са Универзитета права и Института државе и права Националне академије наука Украјине, у саставу проф. Бошицкиј Јуриј Ладиславович, ректор Кијевског Универзитета, академик, проф. др Шемшученко Јуриј Сергејевич, директор Института државе и права „В.М. Корецкиј", и академик, проф. др Шевченко Јарославна Николајевна, шеф Катедре грађанског, радног и предузетничког права.

Повод посете био је разговор о модалитетима научне и образовне сарадње, који је 02. октобра 2008. године, крунисан свечаним потписивањем уговорa о сарадњи.

Овом свечаном чину присуствовала је и његова екселенција, г-дин Анатолиј Тимофијевич Олијник, амбасадор Украјине у Р. Србији, у пратњи своје супруге г-ђе Олијник.

Ректор Универзитета права проф. Бошицкиј Јуриј Ладиславович се обратио студентима на Свечаној академији која је одржана 01. октобра поводом пријема нове генерације, а Академик Јуриј Сергејевич Шемшученко је за студенте и наставнике Факултета одржао веома садржајно предавање на тему: „НАУЧНА КОНЦЕПЦИЈА ЕКОЛОШКЕ ЗАШТИТЕ СВЕТА".