ПАРТНЕРСТВО ЗА ОБРАЗОВАЊЕ И РАЗВОЈ - ДОДЕЛА СТИПЕНДИЈА

Четврту годину заредом, Институт за међународно образовање у сарадњи са компанијом Филип Морис промовисао је 40 нових добитника стипендија у оквиру програма Партнерство за образовање и развој локалне заједнице. На свечаној церемонији у згради Нишког Универзитета, у среду, 5. марта 2008. године, представљена је нова генерација стипендиста коју чини 40 студената, по 10 са Електронског, Машинског, Економског и Правног факултета Универзитета у Нишу, који су ове године добили стипендије од по 2.000 евра. На церемонији се окупљеним стипендистима обратио ректор Нишког Универзитета, др Радослав Бубањ, као и директор компаније Филип Морис, Скип Борнхутер који су изразили радост што оваква иницијатива која подржава развој студентског потенцијала за добробит локалне заједнице постоји већ четири године и даје све боље резултате. При селекцији кандидата није се искључиво водило рачуна о просеку оцена на факултету, већ је приоритет у одабиру имало конкретно ангажовање студената у локалној заједници, претходно радно искуство и лично усавршавање.

Са нашег факултета изабрани су следећи студенти:

Марко Алексовски
Ана Ђелић