Научни скуп - „Изградња правног система Републике Србије“

У организацији Центра за правна и друштвена истраживања 18. маја 2007. године, у оквиру прославе Дана Факултета, одржана је Научна конференција са међународним учешћем „Изградња правног система Републике Србије“.

На Конференцији је учествовало 36 научних радника и стручњака из различитих области права. Њихови реферати су у виду сажетака објављени у посебној публикацији. Рад на Конференцији се одвијао у две сесије: прва је била посвећена разматрању различитих правних питања у оквиру  теме: „Изградња правног система Републике Србије“. Друга сесија је била посвећена питањима везаним за промене у високошколском образовању и носила је назив „Реформа високошколског образовања и Болоњски процес“.

Поред наставника и сарадника Правног факултета у Нишу, на Конференцији су реферате изложили: проф. Мариа Едер, Универзитет у Салцбургу (Аустрија), А.В. Гусев, Правни факултет „Јарослав Мудри“, Новгород (Русија), проф. др Александар Николовски, проф. др Благоја Брајановски, проф. др Ђорђи Тоновски, проф. др Мирко Трипуновски, Европски Универзитет у Скопљу, др Драган Боланча, професор Правног факултета у Сплиту и проректор Свеучилишта у Сплиту и доцент Правног факултета у Ријеци, др Жељко Бартуловић.