ПРИЈЕМ НОВЕ ГЕНЕРАЦИЈЕ СТУДЕНАТА

Првог октобра 2008. године, одржана је Свечана академија поводом уписа 49. генерације студената Правног факултета у Нишу.

Том приликом, проф. др Невена Петрушић, декан Правног факултета Универзитета у Нишу, поздравила је госте, наставнике и сараднике, а бруцошима упутила речи добродошлице, након чега је најбоље пласираним кандидатима на пријемном испиту уручила индексе и симболичне поклоне Факултета.

Проф. др Радослав Бубањ, ректор Универзитета у Нишу, поздравио је све присутне и пожелео новој генерацији пуно успеха у академском животу.

Присутне су поздравили и представници студентских организација Правног факултета Универзитета у Нишу. У име студената, скупу су се обратили Вера Миленковић – представница ELSA-е, затим Душан Димитријевић – председник Савеза студената, Милош Трајковић – председник Студентског парламента и Филип Живковић – студент продекан.

Свечаној академији присуствовао је и Њ.Е. госп. Георги Вадев, конзул Републике Бугарске.

Нишки камерни хор је увеличао свечаност. Поред нумера Академског хора, присутни су чули и беседу Сање Јефић, апсолвента Правног факултета, која је говорила на слободну тему „Велики брат – мали мозак“.