СВЕЧАНА АКАДЕМИЈА ПОВОДОМ 50-ГОДИШЊИЦЕ ФАКУЛТЕТА

Дана 18.05.2010. године, у Амфитеатру Правног факултета у Нишу, одржана је Свечана академија поводом 50 година постојања и рада Факултета. Академији су присуствовали представници многих факултета и универзитета из земље и иностранства, правосудних институција, локалне самоуправе и многобројни пријатељи Правног факултета и поштоваоци правне науке.

Свечану академију је отворио проф. др Предраг Димитријевић, декан Правног факултета, који је уз речи добродошлице упућене гостима, одржаo пригодну беседу. У име Ректората, присутне је поздравила проф. др Весна Лопичић, проректор Универзитета у Нишу.

Истичући значај и напоре које је Правни факултет у Нишу учинио за Републику Србију отварањем своје Јединице за општину Медвеђа, господин Милан Марковић, министар за државну управу и локалну самоуправу честитао је јубилеј Правном факултету. Скупу се обратио и градоначелник града Ниша, магистар Милош Симоновић.

Испред духовних власти Скуп је поздравио Протојереј ставрофор Милутин Тимотијевић, ректор Богословије Св. Кирило и Методије. Академик проф. др Мирко Васиљевић, декан Правног факултета у Београду, такође је поздравио присутне и уједно честитао јубилеј Факултету.

Декан Правног факултета у Нишу проф. др Предраг Димитријевић, поводом пола века постојања и рада Факултета уручио је плакете најбољим студентима у школској 2009/2010. години као и вишегодишњим пријатељима Факултета.

Академски хор Универзитета у Нишу и вокална група "Constantine" из Ниша и ове године су увеличали прославу Дана Факултета инспиративним нумерама.

По завршетку Свечане академије, гости су били позвани на коктел који је био приређен у Клубу студената Правног факултета.

ФОТО-ГАЛЕРИЈА 1 ФОТО-ГАЛЕРИЈА 2 ФОТО-ГАЛЕРИЈА 3