НАУЧНИ СКУП „ЖИВОТ И ДЕЛО СЛАВОЉУБА ПОПОВИЋА“

На Правном факултету у Нишу, 06. новембра 2010. године, одржана је научна конференција „ЖИВОТ И ДЕЛО СЛАВОЉУБА ПОПОВИЋА", посвећена научном опусу покојног професора овог факултета.

Поздравну беседу о научном делу професора Поповића одржао је проф. др Предраг Димитријевић, декан Правног факултета Универзитета у Нишу.

У раду конференције учешће је узело преко двадесеторо научника и стручњака из земље и иностранства (Македонија и Црна Гора) од којих би посебно истакли следеће: проф. др Борче Давитковски, декан Правног факултета „Јустинијан Први" у Скопљу, те проф. др Ана Павловска Данева са истог факултета; проф. др Ђорђије Блажић, декан Факултета за државне и европске студије у Црној Гори; Проф. др Стеван Лилић са Правног факултета у Београду; доц. др Зоран Лончар са Правног факултета у Новом Саду (некадашњи министар за државну управу и локалну самоуправу, те просвету); проф. др Милан Петровић, проф. др Предраг Димитријевић (декан Правног факултета у Нишу) и проф. др Миле Илић (председник Скупштине Града Ниша), сви са Универзитета у Нишу.

Комплетан списак учесника и пријављених тема можете видети овде.

Рад на конференцији одвијао се у форми сукцесивних сесија, из појединих правних области којима се проф. др Славољуб Поповић бавио – управни уговори, одговорност управне за штету, територијална децентрализација и локална самоуправа, управни спор, правна информатика, заштита животне средине, уставно-судска заштита у управним стварима.

У паузи Научне конференције, Фонд "СЛАВОЉУБ ПОПОВИЋ" уручио је награде на конкурсу за најбољи студентиски темат у 2010. години. Овогодишње победнице, Јована Живић и Милица Стојановић, награђене су за најбољи темат из области науке Управног права под називом "Управни уговори". Награде је уручио декан Правног факултета у Нишу проф. др Предраг Димитријевић.

ФОТО-ГАЛЕРИЈА