ТАКМИЧЕЊЕ У БЕСЕДНИШТВУ - Прва нишка гимназија СТЕВАН СРЕМАЦ

Прва нишка гимназија Стеван Сремац организује Такмичење у беседништву које се традиционално одржава месеца новембра.
Позивамо све заинтересоване ученике средњих школа и студенте универзитета да се јаве на конкурс писаном беседом на тему:
Образовање је златни кључ слободе!
Пријављени говор треба да садржи између 700 и 1000 речи, при чему беседа не сме трајати краће од 5 ни дуже од 7 минута. Од кандидата се очекује да беседе знају напамет, тј. да говоре без подсетника.
Комисија ће од свих пријављених говора изабрати најбоље, чији ће аутори наступити у финалу. Том приликом говори ће бити оцењивани на основу следећих критеријума: организација садржине говора (почетак, разрада, закључак), стил (креативност и оригиналност), прибраност (контрола и став), изражајност (гестикулација и израз лица), употреба гласа (висина, јачина, темпо, тишина, изражавање емоција) и однос са публиком (контакт очима и учешће публике).
Финално такмичење одржаће се у свечаној сали Прве нишке гимназије Стеван Сремац у петак, 19. новембра 2021. године.
Рок за пријаву говора је 15. новембар 2021. године.
Пријаву за такмичење можете послати поштом (Вожда Карађорђа 27, 18105 Ниш) или електронским путем (Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.), у обрасцу који је у прилогу поруке.