ОДРЖАНА ОБУКА ЗА ПИСАЊЕ ОПТУЖНИХ АКАТА У КРИВИЧНИМ СТВАРИМА

Правосудни истраживачки центар, у сарадњи са Правним факултетом Универзитета у Нишу, Савезом студената Правног факултета у Нишу и Удружењем правника Правног факултета Универзитета у Нишу, под покровитељством Амбасаде Сједињених Америчких Држава у Београду, организовао је Обуку за писање оптужних аката у кривичним стварима.

konf2022 001

Предавачи су били, овом приликом, Дејвид Рис Џенингс, федерални тужилац у Сједињеним Америчким Државама и гостујући тужилац у Врховном јавном тужилаштву у Београду, и Драгољуб Миладиновић, апелациони тужилац и руководилац Посебног одељења за сузбијање корупције Вишег јавног тужилаштва у Нишу.

konf2022 002

Обука је била намењена студенткињама и студентима треће и четврте године Правног факултета Универзитета у Нишу.

konf2022 004