CRIMINAL JUSTICE SUMMER SCHOOL 2024

У периоду од 25. до 31. августа 2024. године на Старој планини одржана је Летња школа кривичног права у организацији Амбасаде САД-а у Београду на којој су учествовале четири студенткиње Правног факултета у Нишу Вероника Стефановић, Александра Саћиповић, Александра Митровић и Јана Савић.

konf2022 001

На овом програму учествовало је 22 студената права из Ниша, Београда и Новог Сада. На крају програма одржано је Moot Court такмичење у симулацији кривичног поступка на којем су студенткиње Правног факултета у Нишу заједно са студентима из Београда и Новог Сада победиле и освојиле појединачне награде и то Александра Саћиповић за најбољег тужиоца, Јана Савић за најбољег браниоца и Вероника Стефановић за најбољег сведока.

konf2022 002

Овај програм је осмишљен да подстакне студенте права да истражују кривично правну област као могући избор каријере. Поред судија, тужилаца, адвоката и представника невладиног сектора из Србије, као предавачи учествовали су судије, тужиоци, федерални агенти и истражитељи из САД-а.