Јавно предавање др Ивана Бугарског, вишег научног сарадника, и дописног члана САНУ Вујадина Иванишевића

У Огранку САНУ у Нишу наставља се циклус предавања Античко културно покретно и непокретно наслеђе Ниша, источне и јужне Србије. Част нам је да Вас позовемо на четврто, завршно јавно предавање из овог циклуса, које ће, на тему  Царичин град - Јustiniana Prima: нови резултати истраживања одржати др Иван Бугарски, виши научни сарадник Археолошког института Београд, и дописни члан САНУ Вујадин Иванишевић, научни саветник - у петак, 1. децембра 2023. године, од 12:00 сати, у Огранку САНУ у Нишу, Универзитетски трг 2 (Мултимедијална сала Универзитета у Нишу, број 8).

Циклус се реализује у оквиру пројекта О-22-19 Археологија Ниша, Понишавља и јужне Србије од праисторије до средњег века (координатор пројекта: дописни члан САНУ Вујадин Иванишевић; руководилац пројекта и координатор циклуса: др Надежда Гавриловић Витас, научни саветник Археолошког института Београд).