СТУДЕНТИ ПРАВНОГ ФАКУЛТЕТА ЧЕТВРТИ У ЕВРОПИ

Екипа студената Правног факултета у Нишу, у саставу Ивана Петровић, Тамара Станојевић, Александра Стојановић и Јелена Младеновић, предвођена академским тренерима доц. др Дарком Димовским и acc. Иваном Илићем, освојила је четврто место на европском moot court такмичењу, које је одржано од 14-19.02. 2016. године у Европском суду за људска права у Стразбуру.

За такмичење се пријавило укупно 79 екипа, из свих земаља Савета Европе. На основу квалитета поднесака, наша екипа се пласирала у топ 16 фазу.

Екипа је у прелиминарној рунди усменог дела такмичења била боља боља од Кембриџа и Прага, а након тога у четвртфиналу елиминасала екипу Law school college из Лондона. У полуфиналу је од нашег тима била боља екипа из Софије.

Победник такмичења је Универзитет Кембриџ. На тај начин је остварен највећи успех тимова са простора бивше Југославије, на овом такмичењу, као и највећи успех екипе студената нашег факултета, након 6. места, 2013. и 14. места 2014. године.

Одлазак екипе у Стразбур финансијски су помогли господин Ивица Тончев и Управа за образовање града Ниша.